Opublikowano Dodaj komentarz

Czego nie mówić osobie z trądzikiem?

Czego nie mówić osobie z trądzikiem kwiat paproci kosmetyki naturalne

Klasyczne rady i opinie, które wkurzają osoby z trądzikiem. Być może Ty również masz ich dość, a może nie wiedziałeś, że mogą być dla kogoś problemem?

Co Cię tak wysypało? Co masz na twarzy?

Pytanie powstaje głównie z ciekawości pytającego, jednak odciąga osobę z trądzikiem od spotkania i rozmowy, a skupia się na tym, że jego / jej cera wygląda źle na tyle, że jest o to pytana. Dodatkowo tłumaczenie obecnego stanu może być dla tej osoby bardzo niekomfortowe. Lepiej skupić się na tu i teraz, dobrze spędzonym wspólnie czasie. Jeśli ktoś zechce podzielić się informacją o swojej chorobie, to też jest okey. Nie chodzi o to, żeby unikać rozmowy, ale o komforcie rozmawiających.

Nie maluj się tyle

Dla większości kobiet nakładanie makijażu polepsza ich samopoczucie. Są osoby, które bez makijażu nie wyjdą z domu i to też powinno się uszanować.

Bywa, że niekorzystny wygląd skóry, może być przyczyną odwoływania spotkań towarzyskich i zawodowych.

Nie powinieneś jeść tyle słodyczy / fast foodu

Dieta ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, kondycję oraz wygląd skóry. Jednak zwracanie dorosłym ludziom uwagi na ich sposób żywienia może pogorszyć ich komfort psychiczny. Osoby z trądzikiem zdają sobie sprawę jakie jedzenie warto wykluczyć z diety. Napominanie ich może dodatkowo wpędzić w poczucie winy.

Zajdziesz w ciąże i Ci przejdzie

To bardzo częsty mit, hormony mogą unormować stan skóry, ale to nie jest reguła, niekiedy po ciąży następuje pogorszenie stanu skóry.

Posiadanie dzieci to poważna decyzja i powinna być dobrze przemyślana. Jeśli ktoś nie chce lub nie może mieć dzieci, to dodatkowo może poczuć się skrzywdzony takim komentarzem.

Ciesz się, że masz takie problemy

..dzieci w Afryce umierają z glodu!

..nie masz raka, tylko kilka pryszczy!

…nie bądź próżna!

Właśnie takie zdania wpędzają osobę chorą na trądzik w inną chorobę…

DEPRESJĘ

Nie pomożemy komuś zdaniem, że inni mają gorzej. Bagatelizowanie problemu najczęściej ma odwrotny skutek od zamierzonego.

Co można zrobić?

Gdy poznajesz nową osobę najlepiej nie zwracać uwagi na jej stan cery, dopóki sama o niej nie wspomni.

Jeśli osoba z trądzikiem sama zaczyna mówić o swojej skórze, dobrze jest ją wesprzeć miłym słowem. To nic nas nie kosztuje, ale dla kogoś może być bardzo pomocne.

Żyjemy w czasach podkładów/ filtrów / photoshopów – nic dziwnego, że choroby skóry mogą być dla kogoś ogromnym problemem. Zrozumienie to najlepsze co można zrobić dla drugiego człowieka 😉

Może spodobają Ci się inne posty dotyczące trądziku:

Rodzaje trądziku

Przyczyny powstawania trądziku

Zapraszam Cię również do odwiedzenia naszego bloga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.